logo-mamo-pracuj-bez-tla-nw3zc4g31m9c1g1tsof6bm85rapy1fg9fqptiduugs
akamai-logo-blue-tagline 1
PROGRAM MENTORINGOWY AKAMAI
I FUNDACJI MAMO PRACUJ

Let’s do IT AKAdemy!

PROGRAM MENTORINGOWY AKAMAI I FUNDACJI MAMO PRACUJ

Let’s do IT AKAdemy!

Cel programu mentoringowego

Celem naszego programu mentoringowego jest wsparcie kobiet w obszarze rozwoju zawodowego obejmującego szeroko rozumianą branżę IT. Chcemy wzmocnić uczestniczki programu w zakresie poszukiwania nowego miejsca na rynku pracy, czy też znalezieniu pomysłu na nowy zawód.

Program będzie odbywał się on-line i jest skierowany do kobiet z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem osób z Krakowa, Małopolski i okolic.

Dla kogo jest ten program?

Mentoring jest skierowany do uczestniczek programu rozwojowego Let’s do IT AKAdemy, które:

 • nie wiedzą jak wrócić do pracy branży IT, po przerwie
 • są zainteresowane wzmocnieniem kompetencji, które umożliwią im przebranżowienie się
 • szukają kogoś, kto będzie towarzyszyć im na ścieżce zmiany branży
 • są zainteresowane nowymi technologiami
 • są zmotywowane i zdyscyplinowane oraz gotowe do działania!

Jak działamy w trakcie programu?

 • praktycznie całkowicie online i regularnie! - wiemy, że to przynosi efekt
 • 1:1 w parze Mentorka - Mentee
 • przez około 8-10 spotkań, które powinny być zrealizowane do czerwca 2022
 • bazujemy na relacji, która jest wartościowa i korzystna dla obu stron, opierająca się na zrozumieniu potrzeb, akceptacji i wsparciu.

Korzyści z programu

 • praca nad indywidualnym celem
 • rozwój kompetencji zawodowych zgodnych z zainteresowaniami
 • wsparcie innych kobiet
 • przestrzeń do zmiany i rozwoju

Kim są Mentorki?

To 10 kobiet, posiadających doświadczenie w szeroko rozumianej branży IT. Mentorki to pracowniczki Akamai Technologies Poland, które wolontaryjnie chcą i gotowe są towarzyszyć innej kobiecie w poszukiwaniu swojej drogi zawodowej i pomogą jej rozwijać kompetencje niezbędne do pracy w branży IT.

Jak wziąć udział w programie?

Wypełnij aplikację (formularz) do programu wskazując 2 Mentorki, z którymi najbardziej chciałabyś pracować. Aplikacja jest rozbudowana, więc proszę przygotuj się do odpowiedzi i spokojnie wypełnij, opowiadając nam o sobie, ale też o swoich potrzebach i motywacji. Z wybranymi osobami będziemy kontaktować się telefonicznie lub mailowo i zaprosimy je na rozmowę online.

Poznaj naszych mentorów

Agata Bogacz

Agata Bogacz

Software Engineer II

Ukończyłam studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Informatyka na Akademii Górniczo-Hutniczej (2015-2020). Pracę jako programistka zaczęłam jeszcze na 3 roku studiów. Po kilku miesiącach (dla mnie nietrafionej)...

Czytaj więcej
Agnieszka Bielicz

Agnieszka Bielicz

Virtual Solution Engineer

Do moich codziennych obowiązków należy analiza stron pod kątem bezpieczeństwa i szybkości działania. Dotyczy to zarówno możliwych usprawnień, które klient może sam zastosować, jak również optymalnego dobrania produktów...

Czytaj więcej
Magdalena Bukala

Magdalena Bukala

Inclusion, Diversity & Engagement Manager II

Pracę w Akamai zaczęłam trzy lata temu od pozycji Coacha w Akamai Technical Academy (ATA), programu umożliwiającego przebranżowienie ...

Czytaj więcej
Aniela Condur

Aniela Condur

Technical Training Manager (mentoring in English)

I moved to Poland 6 years ago to start my career in IT sector. My main responsibilities in Akamai are:

Czytaj więcej
Ewa Derkowska

Ewa Derkowska

Software Engineer

Pracuję jako Software Engineer w Akamai od listopada 2020. Na moim stanowisku zajmuję się przede wszystkim tworzeniem oprogramowania w postaci aplikacji webowych na wewnętrzny użytek firmy.

Czytaj więcej
Gabriela Godula

Gabriela Godula

Associate Counsel, aplikantka radcowska

Jestem absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i aplikantką radcowską. Na co dzień pracuję jako prawnik w Akamai, ale moja ścieżka zawodowa była na początku nieco wyboista i zupełnie...

Czytaj więcej
Alicja Krajewska

Alicja Krajewska

Technical Program Manager

Pracuję w zarządzaniu projektami od ponad 5 lat. Swoją drogę zawodową rozpoczynałam jako Project Manager w firmie wytwarzającej oprogramowanie dedykowane do zarządzania projektami tłumaczeniowymi.

Czytaj więcej
Gabriela Kurek

Gabriela Kurek

Senior Program Manager

Praca jako Program Manager to moja pasja - uwielbiam spajać wiele elementów w jedną całość, przewidywać i rozwiązywać problemy. Czerpię wiele energii z pracy z ludźmi, ze wspierania ich w osiąganiu sukcesów i...

Czytaj więcej
Kasia Majer

Kasia Majer

Manager, Technical Program Management

Jako mama dwójki dzieci, ciągle uczę się jak skutecznie łączyć macierzyństwo z karierą zawodową i pracą na pełny etat. Nie jest to łatwe, ale wykonalne 🙂 Do świata IT trafiłam przypadkiem...

Czytaj więcej
Klaudia Turska

Klaudia Turska

Program Manager - Strategy & Operations

Od prawie 4 lat pracuje jako Program Manager w globalnym zespole odpowiedzialnym za strategię i operacje, co oznacza, że projekty które prowadzimy mają na celu realizację długoterminowej strategii naszego ...

Czytaj więcej

Co to jest mentoring?

Podstawą pracy mentoringowej jest partnerska relacja między Mentorką a Mentee. Współpraca jest zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału. Poprzez aktywne uczestnictwo w regularnych spotkaniach Mentee zdobywa nową wiedzę, poznaje siebie, rozwija zawodową samoświadomość.

W trakcie rozmów określicie wspólnie cel mentoringu, a także stworzycie rodzaj kontraktu - zasad, którymi będziecie się kierować w trakcie wspólnej pracy.
Pamiętaj, że Mentorka nie pracuje za Ciebie, ale dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Inspiruje, zadaje pytania i życzliwie może udzielać rad. Od Twojego zaangażowania i gotowości na wprowadzanie planów w czyn zależą efekty!

Harmonogram

18.01 - 21.01.2022 r. - Przyjmowanie formularzy rekrutacyjnych
24.01 - 28.01.2021 r. - Rozmowy rekrutacyjne on-line z wybranymi kandydatkami
do 31.01.2022 r. - Informacja o zakwalifikowaniu się do programu
Pierwsza połowa lutego 2022 r. - Spotkanie inauguracyjne programu on-line
od lutego do czerwca 2022 r. - Indywidualne spotkania mentorskie on-line w ramach programu
06.2022 r. - Zakończenie programu

Organizatorzy

Akamai Foundation we wsparciu
Akamai Technologies Poland

Fundacja Akamai ma na celu wspieranie globalnych inicjatyw w obszarze edukacji technologicznej. Zależy jej na rozwijaniu umiejętności różnych grup społecznych i szerzeniu równego dostępu do edukacji.

Akamai
mamopracuj

Fundacja Mamo Pracuj

Misją Fundacji jest aktywne uczestnictwo w projektach, mających na celu rozwiązywanie problemów z powrotem na rynek pracy kobiet po urlopach macierzyńskich i rodzicielskich, wychowawczych a także wszelkich wyzwań związanych z łączeniem życia rodzinnego i zawodowego oraz stereotypowego postrzegania matek/kobiet na rynku pracy. Od 2016 roku nieprzerwanie realizuje program #MamoPracujwIT, który przybliża kobietom branżę technologiczną.

 

Fundacja prowadzi ogólnopolski portal mamopracuj.pl łączący kobiety poszukujące pracy z pracodawcami, którzy wiedzą, że dobry pracownik to szczęśliwy pracownik, organizuje webinary, transmisje video, kursy online oraz korzysta z nowoczesnych narzędzi, dzięki którym dociera do polskich mam na całym świecie.
Mamo Pracuj promuje tych pracodawców, którzy wprowadzają rozwiązania sprzyjające łączeniu życia rodzinnego z pracą zawodową. Tworzy społeczność firm, których ideą jest bycie pracodawcą przyjaznym rodzicom.